PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=751590}
5,7 4 399
ocen
5,7 10 1 4399
6,7 6
ocen krytyków
Under the Shadow
powrót do forum filmu Under the Shadow

Chyba Państwo nie do końca zrozumieli o co chodzi w tym filmie ja osobiscie odebrałem to tak że wszystko to była fikcja. Motywem przewodnim był fakt że matka i córka zginęli w bombardowaniu jak tj pokazane w ostatnich sekundach filmu widok ich zniszczonego pokoju w którym była dziura a oni byli tylko duchami i wydawało im się że żyją i widzą różne rzeczy a tak naprawdę dawno zginęli co tez pokazuje zalepianie dziury po bombardowaniu w suficie a na końcu widać że była to ogromna dziura która zniszczyła ich mieszkanie!!! od mnie mocna 9!!!

karol_336

Czyżby? Było to mieszkanie piętro wyżej. Książka w nawiedzonym lokum i część lalki w piwnicy mówi widzom, że prześladowcy wciąż mają w posiadaniu rzeczy prześladowanych. Koszmar trwać będzie dalej jak głosiła ludowa mądrość.

ocenił(a) film na 8
harkonen_mgla

Można też zinterpretować to w taki sposób, że dziewczyny uratowały część siebie, ale część utraciły. Bardzo dużo w tym filmie wieloznacznych elementów... Obejrzałam dwa razy pod rząd :D

ocenił(a) film na 8
Garfieldowa

Z rzędu, Ewelina, z rzędu... :)

Garfieldowa

Każdego dnia ratujemy część siebie, część tracimy i nieco zyskujemy. To jedna prawda tak oczywista, że nie stanowiła by esencji zakończenia... Chociaż... irańska kultura popularna może lubować się w przewrotnym podkreślaniu prozy dnia codziennego. :)

ocenił(a) film na 4
karol_336

Podbiję temat. Chyba Pan karol_336 nie do końca zrozumiał o co chodzi w tym filmie. Ja osobiście żadnych fikcji, drugiego dna i innych pierdół tam nie widziałem. Tak samo jak nie widziałem dziury w ich mieszkaniu, bo było to mieszkanie sąsiadów piętro wyżej. Widziałem za to niesamowicie wkurzające dziecko i nieodpowiedzialną matkę, która wolała dostawać co dwa dni nalotem niż wyjechać za miasto - nawet gdy wokół już wszyscy wyjechali. Ogólnie film naciągnięty bardziej niż Edyta Górniak.

ocenił(a) film na 7
fyrk

Nie widziałeś kontektu historycznego - stracone dzieciństwo = stracona lalka, stracona przyszłość/marzenia = stracony podręcznik do medycyny?

ocenił(a) film na 4
tomaszspich

Co do pierwszego - nie, nie widziałem. Podręcznik jak najbardziej, tylko gdzie w nim drugie dno? Podane na tacy. Być może, to co inni zauważają, przesłoniło mi skupienie się na irracjonalnym zachowaniu matki.

ocenił(a) film na 7
fyrk

Nie wiem, czy jest. To stosunkowo nieskomplikowany film o relacjach w rodzinie, wojnie i rewolucji islamskiej.

ocenił(a) film na 6
fyrk

O ile jeszcze mogłam zrozumieć dlaczego matka szuka lalki, to nie rozumiałam, dlaczego robi to tak długo? Córce strasznie zależy i tak bardzo prosi matkę - ok, może i mi też zmiękło serce, powiedziałabym jej że szukamy kąt po kącie, pokój po pokoju (także na górze mebli - matka tam nie szukała), jak nie znajdziemy to wyjeżdżamy. Ale to zajęłoby ile, 2 godziny? Co ona tam robiła jeszcze 2 dni?

Co do samego filmu to - SPOJLER! - sądziłam że końcówka odsłoni jakąś chorobę psychiczną matki, ale tak się nie stało.

ocenił(a) film na 4
Sighma

Przez cały film się irytowałam tą lalką, ja bym dziecko siłą zabrała do auta i wyjechała z kamienicy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones