PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847598}

Elegia dla bidoków

Hillbilly Elegy
7,1 32 389
ocen
7,1 10 1 32389
4,5 24
oceny krytyków
Elegia dla bidoków
powrót do forum filmu Elegia dla bidoków

Czekam na...

ocenił(a) film na 7

Czekam na polaczków oburzonych żartem Glenn Close, którzy w każdym filmie zagranicznym wyczekują polskiegu akcentu, a gdy ten okazuje się być nieprzychylny wyzywają twórców od Żydów. Czekam na spiskowy bełkot zakompleksionych, niewyedukowanych megalomanów.

ocenił(a) film na 4
przewrotnie

Ten żart to się naprawdę im udał :) Rzecz, którą chyba najbardziej zapamiętam z tego kiepskiego filmu.

ocenił(a) film na 8
kryst007

Nie no film nie był kiepski, może trochę oklepany ale bardzo dobrze zagrany z dobrą muzyką, Zimmer robi robotę. A żart o nas spoko, mnie nie obraził, my sami w dzisiejszych czasach się dużo gorzej obrażamy ;).

ocenił(a) film na 7
kryst007

Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi z tym żartem? Bo go chyba nie zrozumiałam...

obserwacja

Myślę, że część komentujących sama do końca nie rozumie o co w nim chodzi bo raz, że można rozumieć go na kilka sposobów a dwa jest to jak ja to nazywam żart kombinacyjny. Ale nie bój nic rozbijemy to na czynniki pierwsze i wspólnie przeanalizujemy. Z jednej strony śmieszność wywołuje sama próba wyobrażenia sobie absurdalnej sytuacji w której ktoś próbuje zaparkować rower między pośladkami zakopanego pod ziemią nieboszczyka którego jedyną wystającą z podziemi rzeczą jest tylko dupa. Przykładem takiego humoru absurdu jest "Monty Python" lub "Ferdydurke" ale tak do końca nie wiem bo nie czytałem i tylko streszczenie. Jednak głównym celem żartu nie jest śmieszność lecz zawstydzenie młodego polaka. Żart jest przytykiem w stronę skąpstwa i przedsiębiorczości polaków kosztem szacunku do swoich bliskich. W tym momencie pewnie bezgłośnie pytasz się siebie. Ale jak to ? Otóż odpowiadam. Jak pewnie wiesz zmarłych chowa się w trumnach lub w urnach. Kupno trumny lub spalenie zwłok kosztuje a nieboszczyk leży nagusieńki z dupą na wierzchu więc jest to przytyk do skąpstwa. Teraz druga rzecz nieboszczyk ma funkcję użyteczną jest parkingiem dla rowerów co jest przytykiem do przedsiębiorczości polaków kosztem szacunku do swoich zmarłych. To taki kontrast do poprzedniej sceny w filmie w której mieszkańcy miasta oddają hołd przejeżdżającemu w karawanie zmarłemu. Jest jeszcze trzecia sprawa. To jak wyglądają nasze cmentarze a jak wyglądają tam. Jednak nie wydaje mi się żeby to pył przytyk w tę stronę gdyż bohaterka, która mówi żart nigdy nie była w Polsce i nie widziała jak wyglądają polskie cmentarze. Jednak jak bardzo chcesz to mogę rozwinąć tę kwestię i służę pomocą przy rozwiązywaniu innych ciekawych problemów.

ocenił(a) film na 7
0x90h

Hej. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź! Faktycznie ma to sens. Takie działanie świadczyłoby o większej wartości profanum niż sfery sacrum, żeby nie powiedzieć oszczędności kosztem profanacji. Myślałam, że pójdzie to bardziej w sferę złodziejstwa, alkoholizmu czy głupoty, bo tylko takie stereotypy znam. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 7
kryst007

Żart może i śmieszny, szyderczy i z przesłaniem, ale mimo wszystko obraźliwy. Niech sobie lewacki Netflix z Ronem Howardem jak są tacy cool bohaterscy zażartują z Islamu, Arabów lub z czarnych. Jak została by odebrana rola Glenn Close i film gdyby ten sam dowcip o chowaniu zmarłych i parkowaniu rowerów w ich dupach dotyczył czarnych?

ocenił(a) film na 7
Antidotum73

Żart o parkowaniu rowerów to akt litości wobec zdemoralizowanego narodu, bo można było Polaków w bardziej uczciwym świetle przedstawić. Polacy w latach 2015-2020 to pośmiewisko stulecia. Ten film obszedł się z nami łaskawie, wręcz czule, w świetle tego co to społeczeństwo od pięciu lat robi swojemu krajowi.

ocenił(a) film na 5
per333

To napisałem Ja, wyliniały szczur, który po latach banicji, może wreszcie wyjść na powierzchnię i zatruwać umysły Julek !

ocenił(a) film na 7
Ohdaesu

Na pisowców głosują najgorzej wykształceni. Trudno się temu dziwić, patrząc na czołowych przedstawicieli partii, takich jak Jurgiel, Szydło, Czarnek, Ziobro, Brudziński, Kempa, Mazurek, Błaszczak, Kaczyński, Macierewicz... Jest to partia, nie da się ukryć, raczej antyinteligencka. Dla nich wszystko to co kompetentne w Polsce i w Europie to lewactwo. Jedynie Putin to dla nich polski mąż stanu. Albo raczej wolski ;) Strasznie wschodnia ta władza, najgłupsza, jaką mieliśmy w historii.

ocenił(a) film na 5
per333

Kwintesencją, a zarazem prawdziwym podsumowaniem umysłowej "awangardy", przedstawicieli Koalicji obywatelskiej i jej akolitów, była kobieta o nieprawdopodobnej wręcz charyźmie i unikatowym uśmiechu. Małgorzata Kidawa Błońska, bo o niej oczywiście mowa, uosabia w pełnej okazalości, cały intelektualny przepych, byłej partii nadwornego szatniarza Angelii Merkel a jednocześnie jednego z najwybitniejszych Polaków w historii, jego ekscelencję Donalda Tuska !!!
A na poważnie..........tylko wyborca KO nie zastanowi się choćby przez chwilę, dlaczego Ci znakomici mędrcy, chcieli zdetronizować obecnego prezydenta, wystawiając w szranki takiego głąba ????!!!

ocenił(a) film na 7
Ohdaesu

Niestety, ale pisowcy są już osamotnieni. Ich elity intelektualne są marnej próby. Dorobek i osiągnięcia naukowe tych nielicznych profesorów, którzy sprzyjają PiS-owi są światu raczej słabo znane.

Natomiast najwybitniejsi Polacy z oczywistych względów za tą proputinowską partią nie przepadają. Laureaci prestiżowych nagród naukowych i kulturalnych dość zgodnie przyznają, że pisowcy to dyktatura ćwoków. Ludzie Kaczyńskiego mentalnie kojarzą się z okresem gomułkowsko-moczarowskim, natomiast pod względem kulturowym, moralnym i światopoglądowym są całkowicie zrusyfikowani. Pisowców z Polakami praktycznie nic nie łączy, poza językiem, którym też posługują się dość specyficznie. Oni są raczej tzw. prawdziwymi Polakami, ściślej powiązanymi z cywilizacją rosyjską i systemem wartości tam obowiązującym.
Co temat światopoglądowy, to postawy toćka w tockę takie jak na Kremlu. Również ich wizja ustroju, systemu, w odniesieniu do takich zagadnień jak pluralizm, prawa człowieka, swobody obywatelskie, decentralizacja, samorządność, wolność słowa, prawa mniejszości, podział władzy i kompetencji wzięte niemal całkowicie z doktryny putinowskiej. Jak pisowcy są postrzegani przez głównych sojuszników Polski, chyba nie trzeba przypominać. Ich stosunek do Zachodu, do Unii Europejskiej też jest raczej jasny.
To, że wylądują na śmietniku historii, to jest jasne. reżimy antyinteligenckie, ośmieszają się zawsze swoją głupotą, niekompetencją i skłonnością do radykalizmu. Dyktatura ćwoków w podręcznikach historii zostanie zrecenzowana miażdżąco i bezlitośnie. Nie mam co do tego wątpliwości. Ale choć pisowcy odejdą w niesławie, całkowicie skompromitowani i powszechnie wyśmiewani, to ta część zrusyfikowanego społeczeństwa, która ich popierała zostanie. Trzeba dołożyć wszelkich starań by uruchomić proces polonizowania tej części ludności, asymilowania do kultury, historii, nauki, tradycji polskiej. Rosyjskość trzeba odrzucić, bez uprzedzeń, ale po to by móc Polskę ostatecznie zintegrować z cywilizacją zachodnią czyli spełnić marzenia kolejnych pokoleń polskich intelektualistów.

ocenił(a) film na 5
per333

Kopiuj, wklej..........trochę samodzielnego myślenia

ocenił(a) film na 7
Ohdaesu

Kolego ze Wschodu, mnie pisanie po polsku nie sprawia trudności, natomiast, Wy, towarzyszu, możecie się bardziej postarać. Może Wam więcej rubli zapłacą za obszerniejszy trolling na polskich forach.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Ohdaesu

U Rusów czytanie ze zrozumieniem zawsze stanowiło problem. Nie myślałeś o tym, żeby wyjechać do Moskwy i poczuć się wreszcie jak u siebie w domu? System wartości, zasady, normy, kodeksy pokrewne. Nie miałbyś tam tego uwierającego Cię oddziaływania ze strony zgniłego Zachodu ;)
I nie pisz źle o swoich, przecież pod każdym względem jesteś rosyjski. Nie ma żadnej płaszczyzny kulturowej, mentalnej czy moralnej, w której byś odbiegał od rosyjskiej normy.

per333

chętnie się dowiem, kto ci tak pięknie wyprał mózg
twoja pogarda do drugiego człowieka jest wybitna, tak bardzo, że ktoś powinien zrobić scenariusz na jej bazie
a następnie doczekamy się filmu o Polaku ziejącym pogardą, z wypranym mózgiem
to będzie hit

ocenił(a) film na 7
elushka

przynajmniej jestem Polakiem, a nie prawdziwym Polakiem. Ci to dopiero mają duże pokłady miłości i tolerancji do innych ludzi ;)

ocenił(a) film na 8
przewrotnie

Żart był zabawny, natomiast twoja teza dotyczącą Polaków jest wyrabiana właśnie przez takie osoby jak ty. Czemu? Stany są dumne ze swojego kraju i chwalą się tym kim są i jacy. Jak napisałaś Polaczków to zrób to chociaż z dużej litery skoro Żydów nie boli. Ten naród od wieków żyje na naszej ziemi i na świecie, chlubą się swoją wartością religijną i pochodzeniem a mimo to chleją i ćpają jak chrześcijanie różnica jest taka że bronią swojej religii natomiast Polscy srają na swojego Boga mówiąc poczciwie że są ateistami albo coś jest ważniejsze. I za przeproszeniem g... wiesz o tym kraju skoro uważasz że kogoś urazi krótka wstawka. Niemcy się często zmagają z wrogami epitetami, po wojnie natomiast jeśli obejrzałaś choć połowę produkcji filmów Hollywood z ich autorstwa to powinnaś się zjażyć że sami sobie cisną z własnego pochodzenia no bo oni mogą np. Sandler, Baron Cohen który co prawda nie jest rodowity ale przodkowie i często przez to nazywany antysemitą. Ja ogólnie do Żydów nic nie mam nawet chwalę ich za wiarę ale ich głupota wykańcza właśnie przez pobyt w USA gdzie otwarcie można przeczytać od nich że rządzą a ich wrogość do Polski choć większość nie wie gdzie leży na mapie to tylko buduje nienawiść rodaków.

ocenił(a) film na 7
Embi1982

Uderz w stół, a nożyce się odezwą.

ocenił(a) film na 7
Embi1982

https://film.org.pl/news/nowe-kontrowersje-wokol-wizerunku-polski-na-netfliksie- powodem-zart-o-polaczkach-w-filmie-elegia-dla-bidokow-245982/

Polacy nie zawiedli. A jednak coś wiem, bo uraziła.

ocenił(a) film na 7
Embi1982

Pisanie dużą literą (a nie z dużej litery) oznacza szacunek, natomiast w słowie "polaczek" go nie ma. Stanowiłoby to jakąś formę sprzeczności. Słowo "Polak" pisze się od dużej litery (a nie z dużej litery), natomiast formy obraźliwe zawsze powinno się pisać od małej.

per333

gamoniu, nie dużej litery, tylko - wielkiej litery
mądrala się znalazł, wszystkimi gardzi i poucza

ocenił(a) film na 7
elushka

Jeśli nie zasługujesz na szacunek, to trudno Ciebie szanować.
........................................
"Według słowników poprawnej polszczyzny poprawnymi są wyrażenia "dużą/wielką literą" lub "od dużej/wielkiej litery". Zwrot "z dużej litery" uznawany jest za rusycyzm".
...........................................
Na szacunek możesz zasłużyć np. przepraszając.

ocenił(a) film na 6
przewrotnie

A w jakimś konkretnym celu na to czekasz?

przewrotnie

Jeszcze zanim ktokolwiek odpowiedział zgodnie z Twoim życzeniem, to Ty i tak już określiłaś tego kogoś jako polaczka i zakompleksionego, niewyedukowanego megalomana. To się dopiero nazywa prewencja.

przewrotnie

Ależ ty zakompleksiona i uprzedzona jesteś. Z tą różnicą, że do własnego kraju i rodaków. . Więc w czym jesteś lepsza od tych których krytykujesz? Tym tylko , że stoisz po drugiej skrajnej stronie. I ta agresja i to zakładanie tezy i ocenianie na wyrost. Ale model pocieszno-straszny z ciebie.

ocenił(a) film na 7
Lewbestia

A czy ja wymierzam ostrze we wszystkich Polaków, Polskę lub kogoś ad personam? Nie. Bawi mnie tylko pewna grupa wiecznie "oburzonych", którzy zamiast najzwyczajniej w świecie zlać tego typu sytuacje robi wielkie halo, wywołując jedynie uśmiech politowania wśród twórców. Nie oceniam więc na wyrost, a jedynie prognozowałam, co będzie się działo. Jednocześnie gówno burza trąci hipokryzją, bo ci którzy poczuli się urazeni nawołują do obrażania innych grup, np. Ludności czarnoskórej. Do megalomanii dochodzi obłuda. 

przewrotnie

Dla ciebie ta grupa jest śmieszna, bo (jak ja to rozumiem) liczy się dla nich dobry wozerunek Polski i Polaków za granicą i nie podoba im się że wszystko co mogli o nas powiedzieć to słaby żart. A do jakiej grupy fanów ty należysz? Też będziesz płakać jak coś, co jest dla ciebie ważne ktoś inny zrówna do "to dla debili". Chodzi o to że po za tobą inni ludzie też mają jakieś wartości które są dla nich cenne. A Ciebie śmieszy że chcą ich bronić.

przewrotnie

Może też to zbyt do siebie odebrałem, ale poznałem wielu ludzi z innych krajów i niektórzy, naprawde gdy słyszeli że jestem z Polski to zapalała im się lampka że złodziej albo rasista.. chociaż takim określaniem sami pokazują swoją ignoracje. Chodzi o to że musimy walczyć o nasze dobre imię za granicą i wiem że wiele osób postrzega nas jako pracowitych i potrafiących się dostosować do każdych warunków. Ten żart był po prostu słaby i niepotrzebny. Ciężko się do niego zdystansować kiedy wygląda jak atak, a nie żart

ocenił(a) film na 9
przewrotnie

Tak szczerze jakoś ten żart o Polakach nie robi żadnego wrażenia przy tym całym filmie.

przewrotnie

Mnie ten żart rozśmieszył i wcale nie czułem się oburzony.

ocenił(a) film na 8
przewrotnie

Haha, padłam! ️

ocenił(a) film na 8
przewrotnie

Filmu jeszcze nie widziałam, nie mam więc powodów się na razie oburzać. Ale wpisałam w wyszukiwarkę hasła "Żydzi oburzeni filmem", "Francuzi oburzeni filmem", "Irańczycy oburzeni filmem", a już nie napisze ilu Amerykanów jest oburzonych różnymi filmami, bo ci to w ogóle ciągle maja jakieś ale. Jakoś więc ci to czekanie nie wychodzi.

ocenił(a) film na 5
przewrotnie

ok julka

przewrotnie

Nie oglądałam jeszcze filmu (wydał mi się interesujący), a gdy zobaczyłam ten wątek, postanowiłam odszukać tego kontrowersyjnego fragmentu. Przyznam, że żartu nie rozumiem, więc nie wypowiem się na jego temat.

Co się jednak tyczy polskich akcentów w filmach - zauważyłam pewną niechęć części społeczeństwa do tych ludzi, którzy cieszą się na takie motywy. Przyznam, że ja również chętnie takie rzeczy spotykam. Z drugiej strony, to trochę analogiczna sytuacja do takiej, gdy ktoś ucieszy się, że w danym filmie zagra jego ulubiony aktor; że w jakiejś czytanej książce pojawi się ciekawostka nt. dziedziny którą lubi; gdy ktoś zobaczy w Internecie artykuł o kimś ze swojej rodziny (lub na zdjęciu w artykule, ktoś taki się pojawia).

Niestety bardzo smutne jest to, z jaką niechęcią część Polaków reaguje na to co polskie. Z jaką niechęcią reagują na siebie nawzajem. Efektem tego są wszystkie takie: Polaczki, janusze, grażyny i inne tego typu twory. Jakby grało się do innych bramek, jakby szczytem honoru było wbicie komuś szpilki. Albo co gorsza, jakby sama w sobie "polskość" była rodzajem choroby, którą trzeba z siebie zmyć poprzez złośliwe komentarze, "bo oni to ciemnogród, a ja taki nowoczesny". Wybaczcie, ale my wszyscy tworzymy polski naród - a wzajemne akty awersji w niczym nie pomagają, tylko pogłębiają wewnętrzny rozłam. A z historii wiemy, jak te wewnętrzne rozłamy się kończyły.

Z góry pozdrawiam jad, który będzie w odwecie, ale proszę najpierw poważnie się zastanowić nad samym sobą, nad własnym postępowaniem (przy czym, też nie chcę robić z siebie wzorowego obywatela, daleko mi do tego). Polska jest pięknym krajem, z piękną tradycją, historią. Może i nie jesteśmy potężni jak Stany Zjednoczone, Rosja, albo nasza kultura jest mniej popularna, niż np. taka francuska, włoska, japońska - ale to nie oznacza, że jesteśmy gorsi - jesteśmy po prostu inni.

ocenił(a) film na 7
Ksiezniczka_Mordoru

Nie do końca zrozumiałaś. Ja nie krytykuję Polaków en bloc ( mam żal tylko do tej grupy, która systematycznie zrzeka się wolności na rzecz prawicowo-kościelnej kliki, która od lat rzadzi, mydli nam oczy i zmusza do wzajemnej nienawiści, ale to mało istotne), a jedynie naigrywam się z obsesyjnych poszukiwań wszystkiego co w zachodniej kulturze jawi się jako tzw. "antypolskie". Świadczy to o braku dystansu, braku krytycznego podejścia i ogólnej megalomanii, zakorzenionej w obłąkańczym nacjonalizmie. Pojęcie narodu jest abstrakcyjne. Zobacz jak Twoi rodacy różnią się między sobą (łączy ich tylko język). Obrazić można jedynie konkretną jednostkę, która ma realne uczucia. Naród nie czuje, bo nie jest istotą, wobec czego wszelkie próby kontry są irracjonalne.

Piękna tradycja? Tradycja to tylko błędy i rytuały przekazywane z pokolenia na pokolenia, bez sensu i w oderwaniu od kontekstu. Większość naszych tradycji jest zapożyczona, a to z Niemiec, a to ze wschodu. Piękna historia? Szkoda, że w szkole uczą nas tylko martyrologicznej propagandy. Szkoda, że tak mało mówią o szlacheckim warcholstwie, pijaństwie, o wbijaniu na pal, o tłamszeniu chłopów, o Zaolziu, o akcji "Wisła" , o prześladowaniu Żydów, o pogromie kieleckim i o tym, że wyklęci mordowali również zwykłych cywilów. Żaden naród nie ma pięknej historii, każdy ciemiezy slabszego... Walka o byt. Historia to tylko zapis biegu rzeczy. Piękny może być las wiosną lub kwitnący kwiat.

I nie mam jadu do Ciebie. Ty akurat jesteś kulturalna i wychowana ale to cechy nabyte przez większość kobiet (w przeciwieństwie do mężczyzn)

ocenił(a) film na 8
przewrotnie

zawsze tak jest :D przecież to wiadome, że będzie z tego gównoburza

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Lol987654321_filmweb

O to narodowiec, sól tej ziemii. Gdy ojczyzna w niebezpieczeństwie, zwyzywa kobietę, pobije geja, wrzuci do mieszkania racę. Jego repertuar słów jest ubogi, tak jak zdolności intelektualne, ale to nie ważne. Ma walczyć, walczyć za "honor" Polski. Na pierwszej linii w mocowaniach z wrogami, zwłaszcza z tymi z internetu. Co z tego, że w prawdziwej sytuacji stresowej zrobi pod siebie, tutaj może być bohaterem Ojczyzny.

ocenił(a) film na 3
przewrotnie

dowcipy z Polaków..hm. Tak sbie myśle, że jeżeli ktoś nosi nazwisko Zabłocki, to może zakładać, że jego przodkowie mieszkali w jakimś dworku, przodkowie pani Glen Close co najwyżej w ziemiance. Zabłoccy mogli śmiało konia dosiadać po karku takich jak Close, czy Howard (czy Coward).

ocenił(a) film na 7
zeppelin5

Tak, ma być z czego dumny Zabłocki. Z dworku utrzymywanego przez niepiśmiennych, orających od świtu do zmierzchu chłopów. Przez takich Zabłockich, którzy nie widzieli ani sensu modernizacji, ani sensu reform (dobrze im się w dworku wiodło), cały ten twór zwany Rzeczpospolitą się rozsypał. Warcholstwo, głupota, pijaństwo, chamstwo pozostały, przekazywane jak memy Dawkinsa.

zeppelin5

Tylko uważaj kolego balonie na wodór, żeby Ci się nie ześliznął Zabłocki z karku Pani Close po mydle. Bo może sobie zęby wybić o siodło. Bycie dumnym, że jest się polakiem jest ostatnią deską ratunku dla tych, których nawet koń kopie w doopę. A tak zupełnie na marginesie - nie boli Twojej dumy ten cholerny szkopski nick??......Bo mnie rozbawił. A Panią Glenn piszemy przez dwa N. zeppelinie5......LOL

przewrotnie

Hurrr durrr zły Netflix! Typowe u nas ;) Zamiast zlać.

przewrotnie

w jakim celu odpowiadacie temu choremu czemuś które pisze "polaczków"???

ocenił(a) film na 3
williammunny

masz rację...pozdrawiam.

zeppelin5

również pozdro

ocenił(a) film na 7
williammunny

Temu choremu czemus nie zadziałał słownik, który by zmienił małego polaczka na dużego polaczka. Zakompleksione coś, chcące pozować na twardziela wstawiając biednego Clinta na profilowke.

przewrotnie

skoro netflix walczy o przestrzeganie politycznej poprawności, gdzie nie można się śmać z czyjegoś koloru skóry, religii, orientacji czy narodowości - co jak najbardziej uważam że jest sprawiedliwe, szacunek dla każdego - to dlaczego mamy pozwolić na obśmiewanie naszego narodu, też nie jesteśmy gorsi od innych, nie pozwólmy się opluwać, miejmy swój honor

ocenił(a) film na 8
przewrotnie

Hehehehe :D:D:D widac skuteczna prowokacja :) ci, którzy poczuli się urażeni tłumnie wystapili. Mnie tam takie wątpliwe akcenty polskie w filmach nie przeszkadzają, a nawet czasem sympatycznie jest, że ktoś wogóle o Polsce i jej imigrantach wspomina :) Akurat rola Glenn Close była bardzo podobna w formie i treści do tego co pokazał Clint w Gran Torino, czyli taka szorstkość, surowość i bezpośredniość- dla mnie super. Jesli chodzi o polskie akcenty to przypomina mi się też film Sztuka zrywania, gdzie główny bohater był z pochodzenia Polakiem i tam z kolei, jak na imigrantów w USA zostaliśmy pokazani chyba za dobrze, ale to też zasługa Vince'a Vaughna :) I przykładów można mnożyć. Możemy się różnić w opiniach, ale pewien poziom powinien być zachowany

ocenił(a) film na 6
przewrotnie

Wstawaj, zesrałaś się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones