PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849137}

Cztery dobre dni

Four Good Days
6,7 5 895
ocen
6,7 10 1 5895
6,0 3
oceny krytyków
Cztery dobre dni
powrót do forum filmu Cztery dobre dni

Powrót Molly

użytkownik usunięty

Analogiczny do równie doskonałego „Powrotu Bena” Nawet zachowania matek są bardzo podobne, wręcz schematyczne. Ale tak schematycznie chyba zachowuje się każdy rodzić, któremu wciąż zależy, i który mimo wszystko bardzo swoje dziecko kocha.
"Four good days" to jeden z najlepszych, najbardziej realistycznych obrazów narkomani. Reżyser skupił się na 4 dniach. Mało?
Z tych 4 dni wycisnął całą esencje narkotycznego głodu, upadku, zeszmacenia.
Nałóg bez żadnych upiększeń. Cała jego brzydota, bród, smród. I to tak sugestywnie, że ten odór niemal czułam.
Pokazuje, do jakiego stanu fizycznego i emocjonalnego może doprowadzić.Stan, gdzie nie ma już żadnych wartości
Mnie osobiście najbardziej trząchła, przeraźliwie szczera „spowiedź” Molly w szkole, kiedy opowiada jak to jest, kiedy wartością nadrzędna staje sie narkotyk. Kiedy po za nim nie liczy się nic i nikt. Jest tylko głód i zdolność do zrobienia wszystkiego byle go zaspokoić. A narkomani są bardzo kreatywni. Ta część miażdży, bo tak jest, tak to wygląda …
A Kunis, Kunis nie gra, ona jest ćpunką. Gdyby nie głos, nie poznałabym jej. Wiem, charakteryzacja, ale tak wygląda ćpun.
Obejrzyjcie, to rewelacyjna w swym okrutnym realizmie historia. Obejrzyjcie, chociaż nawet oglądanie boli.
Kunis i Close to kreacje oscarowe.
To nie „Las Vegas parno”, to życie.
14-nasty odwyk …. Tak to jest w prawdziwym życiu.
Polecam

użytkownik usunięty

I jeszcze jeden bardzo istotny aspekt poruszony w tym filmie. Okoliczności czy może konkretnie, lekarze, którzy zrobili z Molly narkomankę. I ile osób właśnie w ten sposób, nieświadomie biorąc leki, leki na receptę, ufając lekarzom, znalazło się w tym narkotycznym bagienku. Wystarczy ułamek sekundy by życie zmieniło bieg w zupełnie innym kierunku. Kim byłaby by Molly gdyby nie wypadek a potem jakiś nieodpowiedzialny lekarz …To historia setki tysięcy osób na świecie

ocenił(a) film na 6

Też mi się odrazu skojarzyło. I faktycznie początek uzależnienia był niemalże identyczy co w Powrocie Bena.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones