PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849137}

Cztery dobre dni

Four Good Days
6,7 5 895
ocen
6,7 10 1 5895
6,0 3
oceny krytyków
Cztery dobre dni
powrót do forum filmu Cztery dobre dni

Jeden z niewielu filmów o uzależnieniu, który nie przegina w żadną stronę. Jest beznadzieja, jest ciągły strach, jest nieufność i jednocześnie wyrozumiałość. Parę razy się naprawdę wzruszyłam, bo czułam się jakby podglądała czyjąś prawdziwą sytuację rodzinną. Mila na plus, mogła coś pokazać i zerwać ze swoim wizerunkiem ładnej aktorki. Dała radę, chociaż chyba wszyscy jesteśmy tutaj bardziej Team Glenn - bo to historia bardziej o niej. Rodzinę i bliskich spycha się na margines w obliczu tragedii jaką jest uzależnienie- przynajmniej w kulturze. Wszystko kręci się wokół tragedii osoby uzależnionej. A przecież bliscy przechodzą niejednokrotnie okropne piekło, czują się odpowiedzialni, umęczeni i uwięzieni. Miłość i emocje to naprawdę rzeczy niezależna od nas, ten film tak pięknie to pokazuje. Najbardziej podobały mi się rozmowy rodziców (Glenn+partnerzy) - zagrane w punkt. I pokazanie uzależnienia jako takiej beznadziei i braku kontroli, choćby się stanęło na głowie - nikt poza uzależnionym nie może nic zmienić. Jedyne co może to wierzyć i trwać. Fantastyczny film. Końcówka w sumie otwarta - na dwoje babka wróżyła. Polecam, naprawdę daje do myślenia.

ocenił(a) film na 8
kobieta_kot

Tez mi sie podobal brak taniej emocjonalnosci i dramatyzmu, np. jak w Requiem dla snu. Wszystko bylo realne, takie jakby na dotkniecie reki. I ujrzalam w Molly dziewczyne, ktora za duzo czuje, bo taka jest prawda - wiekszosc uzaleznionych to osoby, ktore nie radza sobie z emocjami. W Requiem tego nie bylo. I ta jej "wpadka", gdy juz byla blisko osiagnac cel - czulam jej desperacje. Moze dlatego, ze sama jestem uzalezniona od alkoholu i wiem jak to jest przysiegac sobie, ze to ostatni raz, a godzine potem isc po wino. Jestem abstynentka, ale wpadki sie zdarzaja, wazne, by je zatrzymac.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones