PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12103}

Świat według Garpa

The World According to Garp
7,3 9 359
ocen
7,3 10 1 9359
6,6 5
ocen krytyków
Świat według Garpa
powrót do forum filmu Świat według Garpa

Książka Irvinga jest płytkim (choć zgrabnie napisanym) przedstawieniem dziwnych wydarzeń, z których niemal nic nie wynika. Czyta się ją jednak całkiem dobrze, dzięki specyficznej perspektywie narracyjnej, przez którą umotywowanie psychologiczne zachowań bohaterów ma jakieś zabawne zdystansowanie. Film oczywiście tego nie odtwarza, pozostają więc tylko głupiutkie scenki. Bardzo marna jest też wg mnie rola aktorki grającej Helen. Ogółem, bardzo nędzny film, 2/10.

W ogóle nie poczułeś/aś książki, tego się nie czyta jak Bibli na mszy, to książka z 'jajem', nie dla sztywniaków. Dla mnie to najlepsza rzecz jaką kiedykolwiek czytałem, czarny humor na najwyższym poziomie, nigdy się tak nie śmiałem na żadnej książce, a smutne momenty też były - na pewno nie płytko opisane.

Filmu nie widziałem.

użytkownik usunięty
goandrewgo_

Skoro jest to Twoja ulubiona książka, to polecałbym więcej czytać. Choćby i Biblię, bo tam przecież większość fragmentów może właśnie rozbawić :)

Nawzajem.

o cholera. Jak dla mnie świat wg Garpa to najlepsza książka jaką kiedykolwiek czytałam.Za raz po niej Hotel New Hampshire i Regulamin tłoczni win Irvinga. polecam i nie zgadzam się z krytyką. Chociaż film -wg mnie nie oddaje klimatu książki. W nią po prostu trzeba się wczytać i poczuć klimat- nie każdy to potrafi. pzdr.

Też uważam że książka jest "zajefajna", niestety film troszkę okroili.
Wg mnie film i tak na niezłym poziomie 8/10

Jak ktoś nie lubi obyczajowych niech nie ogląda ;)

piltom

Film co najgorsze wybrakowany jest ze smaczków, jakie posiadała książka. Garp- według Irvinga- to postać tragikomiczna, trochę nieudolna. Taki zabawny pionek na szachownicy losu. Z kolei u Hila to Amerykanin pełną gębą. Tak samo Jenny Fields. Jej społeczna pozycja -jak sama przyznaje- wynika w głównej mierze z przypadku. Film stawia ją jako feministkę pracującą świadomie na swój los. Mimo tego braku, reżyser sprawnie łączy najistotniejsze wątki czyniąc film harmonijnym. Daje to mocne 6.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones